Purus, minkštas, su morkomis ir dar kvepiantis apelsinais – šis pyragas būtent toks! Ir jis purus ir minkštas net su pilno grūdo miltais! Skanus valgyti vienas, bet gali būti ir puikus biskvitas tortui – jei norėsite, tereikės išsirinkti norimą kremą pertepimui.
Ilgai sukau galvą, ką daryti su pusmaišiu morkų. Salotoms jos jau nelabai tiko, troškiniams irgi. Niekada nebuvau gaminusi morkų pyrago, tad paglavojau, o kodėl gi nepaeksperimentavus?! Nesekiau jokiu receptu, bet labai nustebau, kai vėliau paieškojusi radau labai panašius receptus ir internete.
Miltų, aliejaus, sodos, kepimo miltelių ir veganiško pieno proporcijas dariau panašias kaip ir savo pamėgtame Veganiškame bananų pyrage. To pyrago pagrindas buvo bananai, kurie atliko ir tešlos surišimo – “kiaušinio” funkciją. Kadangi morkų pyrage bananų nedėjau, surišimui čia panaudojau “linų sėmenų kiaušinį”, dar vadinamą “flax egg”. Tai paprasčiausi malti linų sėmenys, išmirkyti vandenyje, santykiu 1:2, pvz. vieną šaukštą maltų sėmenų užpilti reikia dviems šaukštais šilto vandens ir palaukti šiek tiek kol išbrinks ir pavirs į lipnią tyrelę.
Panašų mano keptą bananinio pyrago ar vadinamą “Banana bread” – bananų duonos receptą, su linų sėmenimis vietoj kiaušinio, pilno grūdo miltais ir riešutais, galite rasti čia.
Morkų pyragui pirmiausia sutarkavau morkas per morkinę tarką – taip vadinu tą tarką, kuri yra smulkesnė už burokinę ir stambesnė už bulvinę. Subėriau cukrų, įspaudžiau pusę apelsino sulčių, įtarkavau apelsino žievelių, įpyliau aliejaus, augalinio pieno, linų sėmenis išbrinkusius vandenyje ir viską gerai išmaišiau.
Tada supyliau sausus ingredientus – ekologiškus pilno grūdo speltos miltus, kepimo miltelius ir sodą. Ir dar kartą tešlą permaišiau. Elkitės su tešla švelniai, nesukite jos per daug. Aš niekada nenaudoju mikserio, viską darau šaukštu ar šakute, to užtenka.
Tiesa, visada stengiuosi pirkti tik ekologiškus miltus. Taip norisi savo mityboje kaip įmanoma labiau išvengti visų tų cheminių trąšų ir pesticidų.. Atrodo ir skonis kitoks gaunasi kepinių su ekologiškais miltais!
Kepiau pyragą įkaitintoje orkaitėje 180 C, apie 30 min. kol gražiai apskrudo. Ir rezultatas tikrai nenuvylė! Kartojau dar kelis kartus kol paruošiau šį receptą ir kas kartą gaudavosi puikiai! O tai jau buvo ženklas, kad būtinai turiu šiuo receptu pasidalinti ir su jumis! 🙂
Šis pyragas toks puikus valgyti vieną, bet jei norite, galite pasigaminti ir glaistą ar pertepimą. Tiesa, puikus jis ir antrą dieną, mat nei nesudžiūna, nei sukietėja. Mano vertinimu – penki iš penkių!
Skanaus!!!
2020 15 balandžio
DESERTAI, VEGANIŠKI