Bolivinė balanda, arba dar vadinama kynva, auga aukštai Andų kalnuose – tai gražus, aukštas augalas su daug mažų sėklyčių ir jos istorija siekia Inkų imperijos laikus. Kelių kilometrų aukštyje auganti bolivinė balanda mėgsta šiek tiek vėsesnį klimatą, todėl dažniausiai auga šaltuose kraštuose, kur kitos grūdinės kultūros tiesiog neaugtų.
Kynvos sėklos yra tokios universalios, kad jas galima naudoti troškiniams, salotoms ir net desertams. Kynva dėl savo puikių maistinių savybių, vitaminų ir baltymų ypač vertinama vegetarų bei veganų, ją itin pamėgę alergiški žmonės, kurie nevartoja glitimo. Tai puikus proteinų – baltymų šaltinis, dėl to kynva labai tinka sportininkams, kaip sakoma, auginantiems raumenis.
Be to, kynva pasižymi beveik idealia aminorūgščių proporcija, ji turi magnio, kalcio, geležies, yra lengvai virškinama ir gerai įsisavinama.
Kynvos sėklos būna šviesios ir tamsios, rudos spalvos. Išvirusi kynva išsipūčia ir būna tokia minkšta, traški, o kiekviena sėklytė turi tarsi mažą uodegėlę. Man kynva šiek tiek primena burnotį ir savo savybėmis, ko gero, tikrai jam nenusileidžia.
Pusryčiams bolivinę balandą galite virti su kokosų pienu, cinamonu, džiovintais vaisiais, o pietums, pakepinę daržovių, galite užmaišyti troškinį.
Šiam bolivinės balandos ir daržovių troškiniui tereikės išsivirti bolivinę balandą (sėklos verda apie 15 min.) ir pakepinti daržvių.
Morkas supjaustykite ilgais šiaudeliais. Jei tokios tarkos neturite, tarkuokite per burokinę tarką ar tiesiog smulkiau supjaustykite aštriu peiliu.
Morkas pakepinkite kokosų aliejuje su prieskoniais, kai jos šiek tiek suminkštės, suberkite pomidorus, kalendrą, baziliką ir viską gerai išmaišykite.
Beliks išvirtą bolivinę balandą įmaišyti į kepintas daržvoves ir dar viską kelias minutes patroškinti.
Štai ir viskas, troškinys paruoštas. Ir jam pagaminti tikrai nesugaišite daug laiko! Skanaus!
Visi receptui reikalingi produktai – paspaudus nuorodą!
PRODUKTUS RASITE ZZZ.LT
2017 27 kovo
KARŠTI PATIEKALAI, VEGANIŠKI